reklam
reklam

ABD’Lİ VATANDAŞLAR DİKKAT: 2. KAR FIRTINASI KAPIDA !

reklam
02 Şubat 2022 102 views 0
reklam

ABD’de geçen hafta yoğun bir kar fırtınası etkili olmuş ve hayatı olumsuz etkilemişti. CNN Meteoroloji Servisi  yaptığı açıklamada ise ülkede yeni bir kar fırtınasının etkili olacağını 3 bin 200 kilometreden fazla alana yayılabileceğini duyurdu.

CNN Meteoroloji Servisinin bildirdiğine göre, bir hafta geçmeden yeni bir kar fırtınasının Rocky Dağları’ndan başlayarak ülkenin kuzeydoğusuna doğru 3 bin 200 kilometreden fazla alana yayılmasının beklendiği bilgisi paylaşıldı.

ŞİDDETLİ KAR YAĞIŞI VE TEHLİKELİ SOĞUKLAR

Hava tahmin raporlarına göre yeni soğuk hava dalgası, başlangıç noktasından New England bölgesine kadar 21 eyalette şiddetli kar yağışları ve tehlikeli soğuklar şeklinde kendisini hissettirecek.

KAR KALINLIĞI 45 SANTİMETREYİ GEÇEBİLİR

Yeni kar fırtınasının en etkili olacağı bölgelerden Indiana ve çevresinde kar kalınlığının 45 santimetreyi geçebileceği ve bunun, ölçümlerin yapıldığı 1900 yılından bu yana en fazla kar yağışına karşılık geleceği ifade edilirken Ohio’nun Toledo şehrinde de son 100 yılın en yoğun kar yağışının beklendiği kaydedildi.

ELEKTRİK KESİNTİSİNE DİKKAT

Teksas ve çevresinde fırtınanın ilk günlerinde buzlanma ve elektrik kesintilerinin yaşanacağı, buzlanma kaynaklı trafikte aksama yaşanabileceği uyarısında bulunuldu.

SICAKLIKLAR EKSİ ALTIYA DÜŞECEK

Tennessee ve Kentucky üzerinden doğu eyaletlerine ilerleyecek soğuk hava dalgasının özellikle cumadan itibaren etkisini artıracağı ve hafta sonu New York bölgesinde sıcaklığın sıfırın altında 6’lara kadar düşeceği belirtildi.

Kaynak: ensonhaber

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam
DÜNYA
reklam