reklam
reklam

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI MELİKE ASLAN’IN BAŞARI HİKAYESİ…

reklam
01 Mart 2022 88 views 0
reklam

 

   GELİŞİM UZMANI MELKİ ASLAN ANLATIYOR…

 

Ben Melike Aslan. Evli , 2 çocuk annesiyim.
1997 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra 1 yıl Ayvalık Lisesi’nde bilgisayar öğretmenliği yaptım. ETİBANK’ın özelleşmesiyle birlikte 1998 Nisan ayı itibariyle ETİBANK Ayvalık Şubesinde gişe yetkilisi olarak calısmaya başladım. 1999 yılı eylül ayı itibariyle evlilik ve sonucunda eş durumundan dolayı Eskişehir Etibank Şubesıne tayin oldum. Burada da bireysel krediler bölümünde çalışama hayatıma devam ettim. 2001 yılı ekonomik kriz nedeniyle BBDK kararı gereği bankanın kapatılması ile 2002 yılında ayrılmak durumunda kaldım. İşten ayrıldıktan sonra eşimin görevi nedeni ile 1 yıl A.B.D. Virginia Norfolk’ da bulundum. Amerika’da bulunduğumuz surede çeşitli kurs ve etkinliklere katıldım.

Türkiye’ye döndükten sonra kariyer anlamında farklı bir alanda çalışmalar yapmak istedim. M.E.B. bağlı birçok kurs, seminer ve etkinliklere katıldım. Bireysel Kariyer Danışmanlıği, İletişim, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Finans alanlarında ve ayrıca 18 Mart üniversitesinden de Pedagojik Formasyon eğitimlerimi tamamlayarak sertifikalarımı aldım. 2004-2007 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sivil Havacılık Yönetimi Anabilim dalı Yüksek Lisansı ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim dalı İşletme Yüksek Lisansı olarak çift dalda iki yüksek lisansımı da tamamladım. Bu dönemi “kariyerde yaparım çocukta” diyerek hamilelik ve küçük bir bebekle birlikte atlattım.

2009 yılında Özlem Atalık ile birlikte yapmış olduğumuz çalışmaya binayen Internatıonal Journal of Busıness And Management “A Study To Determine The Effects Of Customer Value On Customer Loyalty In Airline Companies Operating “ Internatıonal Busıness Research Canadian Center Of Science And Education “ Customer Value Analysis From A Customer’s Perspective ve Internatıonal Journal Of Business And Management “Wisdom Of Domestic Customers: An Empirical Analysis Of Turkısh Private Airline Sector “ olmak üzere 3 makalem yayınlandı. 2010 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sivil Havacılık Yönetimi bölümünde Doktora eğitimine başladım ancak aynı yıl itibari ile ara vermek durumunda kaldım.

Memur bir babanın kızı olarak tayin olayının iyi ve kötü yanlarını yakından yaşarken aynı zamanda eşimin de devlet memuru olması dolayısıyla yurt içi ve yurt dışı bir çok yerde bulunmak durumunda kaldım. Dolayısıyla iş hayatı açısından ele alındığında ailevi şartları daha ön planda tuttuğum için bir zaman uzak kalmak durumunda kaldım. Bu zamanda da tabii kİ boş durmadım. “Eğitimcinin Eğitimi”programlarına katıldım. 2. Hamilelik ile birlikte biraz siyaset ve biraz da sosyal gönüllülük projelerinde çalıştım. Kadınlarımıza eğitimler verdim. İhtıyacı olan dar gelirli aileleri saptayarak destek vermeye çalıştım. “Hoşgeldın Bebek” gibi projelerle bebeği olan dar gelirli ailelere yardımcı olmaya çalıştım. Şu anda da sosyal yardım projelerinde yardımda bulunmaya çalışıyorum. Doğu Bölgesinde anaokulu sınıfı ihtiyaçları gene aynı bölgede 100 çocugumuza bot ve mont yardımı, 23 Nisan için 130 çocuğumuza bastan asaği kıyafet, hiç pasta yememiş 110 çocuğumuza pasta ve içecek , pandemide 150 ailemize erzak yardımı vb. yardımları da arkadaşlarımla birlikte elimizden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

 


2013 yılı Eylül itibari ile Eşimin emekli olması, özel sektörde İstanbul’da işe başlaması ve buraya taşınmamızla birlikte benim için hayatımda 2. Bir dönem başlamış oldu. Çalişma hayatına geri dönmek istiyordum ama tamamen hiç tanımadığım bir yer ve küçük 2 çocukla ne yapabileceğimi bilmiyordum. Aslında bu birazda benim iş sartlarında fazlaca detaylara takılmamdan kaynaklanıyordu. Ev, aile ve çocuklarımı ihmal etmeden aynı zamanda para da kazanabileceğim bir iş olası gerekiyordu. Böylede bir iş var mıydı bilmiyordum ama varmış.

 

2016 yılında Aysel Dikilitaş ile tanışmamla birlikte Network ile çalışma hayatıma geri döndüm. Network aslında birçok kadının hayat kurtarıcısı bir iş dalı. Aynı zamanda tabii ki üniversite öğrencileri ve ek kazanç elde etmek isteyen herkes içinde bulunmaz fırsatlarla dolu. Çalışma şekli, zamanı, mekanı gibi her türlü insiyatif sizde. Ev işleri, çocuk , tatil, sosyal hayat vb. faaliyetlerinizi devam ettirirken aynı zamanda para kazanıyorsunuz. Benim için de kaçırılmayacak bir fırsattı ve hiç düşünmeden büyük bir istekle çalışmaya başladım. Amway’de Yıldız Platin olarak üst sıra lider konumunda çalışırken aynı zamanda kişisel gelişim alanında “beden dili ve satış, pazarlama” alanlarında takım eğitimleri verdim. 2021 yılının Kasım ayında Kendi isteğimle Amway’den ayrılarak başka bir Network Şirketi olan Farması’de çalışmaya başladım. Farmasi tam da benim içinde bulunmak istediğim bir şirketti.

 

 

Ülkemizin içinde bulunduğu zor şarlar (pandemi ve ekonomik) beni “ülkem için faydalı ne yapabilirim” sorusunu kendime sorduruyordu. Şirketi, ürünlerini , vizyonunu araştırdıkça, öğrendikçe ve en son Çekmeköy Ömerli’deki tesislerini gezdikten sonra hayran olmama gibi bir ihtimal yoktu. Farmasi ekibiyle paylaştığım eğitim, toplantı vb. etkinliklerde ayrı bir zevk aldım. Tam bir aile ortamı.Sizin aslında ne kadar değerli olduğunuzu size hissettiriyor. Ürünleri doğal, ekonomik ve uzun süre kullanımlı. Ayrıca tamamen çevre dostu ve hayvanlar üzerinde de asla deneye müsaade etmiyor. Türk şirketi olduğu için de gurur duyarak hem ülkem için hem de bu ülkede yasayan herkes için ek kazanç yaratabilme sansını verebildiğim için çok mutluyum. Şu anda “Altın Müdür” olarak çalışmaya devam ediyorum. Eğitimlerime de gene aynı şekilde devam etmekteyim. Başarıya doymayan bir takımız. Dolayısıyla rozetleri çifter çifter atlarken aynı zaman da inanılmaz bir aile birlikteliği yaşıyoruz. Bizimle birlikte hayatında yeni başlangıçlara hazır olan herkesi aramıza bekliyoruz.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam
reklam