reklam
reklam

VLADİMİR ZELENSKİY, MACRON İLE GÖRÜŞTÜ

reklam
29 Ocak 2022 75 views 0
reklam

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede Ukrayna ve Fransa arasında ekonomi alanında yapılan anlaşmalar ele alındı. Zelenskiy görüşmede; “diplomatik girişimlerin devam ettiği sürece, ilerideki gerginlik riskinin azalacağını” ifadesini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Zelenskiy ile Macron’un görüşmesinde, Ukrayna’nın doğusu meselesi ele alındı.

İki lider görüşmede, bu meseleye ilişkin Normandiya Formatı çerçevesindeki çalışmaların başlatılmasından ve format çerçevesinde 26 Ocak’ta Fransa’nın başkenti Paris’te toplantının yapılmasından memnuniyetini dile getirdi.

YENİ PROJE UYGULAMASI KONUŞULDU

İleride yapılacak toplantının hızlandırılması konusunda mutabık kalındığı görüşmede, Zelenskiy, “diplomatik girişimlerin devam ettiği sürece, ilerideki gerginlik riskinin azalacağını” vurguladı.

Görüşmede, Ukrayna ve Fransa arasında ekonomi alanında yapılan anlaşmalar ve yeni projelerin uygulanması ile ilgili konular ele alındı.

Kaynak: ensonhaber

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam
reklam